Вшанування курсантами ВІКНУ пам'яті Героїв Базару – учасників Другого Зимового походу армії Української Народної Республіки

23 листопада 2019 року курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка взяли участь у виїзному семінарі “Другий зимовий похід і незламність духу героїв Базару, як символ вірності ідеї незалежності і військовому обов’язку”.

98 років тому, 23 листопада 1921 року відбувся останній бій національно-державницьких сил із московським більшовизмом. Трагедія поблизу містечка Базар завершила збройну боротьбу українців за незалежність… Тоді було розстріляно 359 українських вояків, учасників Другого Зимового походу. Другий Зимовий похід закордонних частин Армії Української Народної Республіки був спробою підняти повстання проти більшовицького окупаційного режиму на всій території України.                     У поході під командуванням генерал-хорунжого Юрія Тютюнника взяли участь  інтерновані на території тоді вже польської Галичини козаки і офіцери армій Української Народної Республіки та Української Галицької Армії. Внаслідок нескоординованих дій та відсутності належного озброєння війська Української Народної Республіки  зазнали поразки.