“ДІТИ ТА ВІЙСЬКОВІ” – ПРОЕКТ СОЦІАЛЬНОЇ КОМУНКАЦІЇ ВІД ВІЙСЬКОВИХ ПСИХОЛОГІВ ВІЙСЬКОВОГО ІНСТИТУТУ

З ініціативи та активної підтримки ад’юнкта Військового інституту військового психолога капітана Олексія Карачинського на Донеччині, у місті Слов’янськ, в рамках проекту Діти та військові відбулася документальна вистава київського Театру Переселенця.

У яскравому драматично-художньому заході, який проходив на базі Платформи ініціатив “Теплиця”, взяли участь старшокласники миколаївської школи № 3, що у Донецький області, та військовослужбовці об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України.

Як розповів один з авторів вистави випускник Військового інституту, а нині ад’юнкт науково-організаційного відділення військовий психолог капітан Олексій Карачинський, метою нового проекту є налагодження діалогу між мирними мешканцями Донбасу та українськими військовослужбовцями.

— Ми ініціюємо знайомство військових та підлітків, і сподіваємось, що спілкування один з одним допоможе не лише їм, а також і їхнім батькам та оточуючим знайти спільну мову. Таким чином, ми намагаємось трошки наблизити мир та попередити будь-які конфлікти, — зазначив Олексій Карачинський.

Під час вистави діти та військовослужбовці поділилися з глядачами своїми відвертими та глибокими монологами. Підлітки розповідали реальні, невигадані історії про те, що вони пережили під час військових дій в їх місті, про свою любов до рідного краю, перше кохання, про свої думки і плани на майбутнє. Своєю чергою, у відвертій атмосфері офіцери розповіли цікаві та особисті історії свого життя.

Душею вистави стала офіцер цивільно-військового співробітництва Олена Романюк. Вона розповідала присутнім про свій шлях до українського війська, зворушливі історії про втрату на війні своїх друзів, а також співала пісні про Україну.

За словами одного з учасників вистави, офіцера цивільно-військового співробітництва В’ячеслава Раєвського, — в районі проведення антитерористичної операції є діти, які ще перебувають у полоні пліток, надуманих та неправдивих історій про Збройні Сили України.

— Тому наша участь у подібних заходах руйнує міфи та хибні стереотипи, сприяє продовженню мирного діалогу між військовими і місцевими мешканцями, — зазначив офіцер.

Документальна вистава Театру Переселенця в рамках проекту «Діти та військові» здійснюється за підтримки Посольства Канади в Україні та Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Автори проекту — провідний український драматург Наталія Ворожбит та відомий режисер Георг Жено з Німеччини. Вистава створена художнім керівником Театру Переселенця, режисером Георгом Жено, режисером Аліком Сардаряном та військовим психологом капітаном Олексієм Карачинським.