Військові журналісти відзначили своє професійне свято.

16 лютого, відповідно до наказу Міністра оборони України, бійців інформаційного фронту, які служать в українському війську, щороку вітатимуть з нагоди Дня вшанування військового журналіста України.

В цей пам’ятний день курсанти Військового інституту взяли участь у ранковому церемоніалі військовослужбовців Збройних Сил України, зокрема військових журналістів які загинули під час виконання службових обов’язків в наслідок російської агресії на Сході України, вшанували їх хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели пам’яті.

Саме 16 лютого 2015 року, неподалік міста Дебальцеве, під час виконання бойового завдання загинув редактор редакції телебачення Телерадіостудії Міністерства оборони України «Бриз» капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін.

З початком російської агресії багато цивільних журналістів стали до лав українського війська, щоб зупинити загарбника. Четверо з них, на жаль, віддали життя в боротьбі за незалежну Україну. Уночі 4 вересня 2014-го від вогню російських «Смерчів», у Новоайдарському районі на Луганщині, загинув знаний український журналіст Олег Задоянчук. У жовтні того ж року, на підступах до Щастя, загинув львівський журналіст Віктор Гурняк. Дніпровський журналіст Олександр Черніков служив у 9-й роті 25-ї бригади ДШВ, загинув 22 січня 2015-го обороняючи Донецький аеропорт. Сергій Ніколаєв був відомим українським фотожурналістом, він загинув у лютому 2015 року неподалік Пісків.

Військовим журналістам доводиться ризикувати життям та здоров’ям, щоб здобути оперативну й достовірну інформацію.

У Військовому інституті пройшли заходи вшанування пам'яті військових журналістів. Як зазначив заступник начальника Військового інституту - начальник відділу морально-психологічного забезпечення полковник Сергій МОТИКА: -"На сьогодні всі розуміють, що за для  перемоги над загарбником критично важлива стратегічна комунікація війська із суспільством. Медіа-представники нашого війська мають унікальний досвід і є прикладом для курсантів, які нині у військових вишах здобувають фах військового журналіста. Саме військовим журналістам ми завдячуємо тій спільній та ефективній інформаційній протидії ворогу і завдяки їм про героїзм захисників України дізнається весь світ».

З нагоди Дня вшанування військового журналіста України наказом начальника Військового інституту були заохочені  науково-педагогічний склад та курсанти Військового інституту.