БІЛЬЯРД: КУБОК РЕКТОРА КНУ імені Тараса Шевченка

16 березня 2019 року в Більярдному клубі «Платон», під керівництвом суді міжнародної категорії, по “Піраміді”, директора Федерації спортивного більярду України по розвитку більярдного спорту у ВНЗ професора Олександра Безносюка, спортсмени виборювали ювілейний Кубок Ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка серед науково-педагогічних працівників з більярду “Вільна піраміда”.

В особистому заліку вдруге поспіль володарем Кубка став Гавриленко Роман (керівник групи відділу міжнародного співробітництва КНУ), друге місце посів Ворона Віталій (полковник запасу ВІКНУ) і третє місце посів Небелас Денис (майор, старший офіцер відділу морально-психологічного забезпечення).

У турнірі „Білія” (за кількістю забитих куль до першої помилки) чемпіоном став Гавриленко Роман, друге місце посів Небелас Денис і третє місце – Нестор Віталій.

Більярдну гру вважають за одну із найдоступніших: вона сприяє підтримці у спортсмена правильної постави й хорошої фізичної форми. Уперше про математичний базис більярдної гри заговорив відомий фізик Гаспар-Гюстав Коріоліс у своїй книзі «Математична теорія явищ більярдної гри» 1835-го року.

Більярд розвиває окомір, виробляє чіткість і координацію рухів, швидкість реакції, винахідливість. Сам гравець, набуваючи вміння, привчається до терпіння й холоднокровності.