Вшанування пам`яті видатного археолога Вікентія Хвойки

Курсанти Військового інституту взяли участь у заходах з нагоди дня пам’яті археолога Вікентія Хвойки, який похований на Байковому кладовищі. Заходи проводились за ініціативою і під керівництвом Зої Ружин, громадського діяча, Заслуженого працівника культури України, голова всеукраїнського ГО «Поступ жінок-мироносиць».

Археолог Вікентій Хвойка відкрив перше трипільське поселення на території сучасної України у 1893—1894 роках на вулиці Кирилівській, 55, у Києві. Хвойка презентував свої знахідки у серпні 1899 року на ХІ археологічному з`їзді в Києві. Офіційним роком відкриття Трипільської культури в Україні вважається 1893 — рік початку розкопок на вулиці Кирилівській у Києві. Восени 1897 року кілька поселень з матеріалами, подібними до київських знахідок, Вікентій Хвойка знайшов в околицях містечка Трипілля Київського повіту (нині — село Трипілля Обухівського району Київської області). Здобуті Хвойкою колекції, а також рукописні матеріали зберігаються та експонуються в Національному музеї історії України (Київ).