Відкрито спеціалізований клас з вивчення норм Міжнародного гуманітарного права.

У Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за участю представників делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста відкрили спеціалізований клас з вивчення норм і принципів Міжнародного гуманітарного права.

Серед присутніх на заході були голова делегації МКЧХ в Україні Алан Ешліманн, делегат МКЧХ по роботі зі Збройними Силами та органами безпеки Майкл Пімбл, радник МКЧХ по роботі зі Збройними Силами України та органами безпеки України Ігор Лимаренко, директор Юридичного департаменту Міністерства оборони України полковник юстиції Валерій Коваль.

— В будь-якій армії робота юридичних радників є надзвичайно важливою, тому що вони надають поради та рекомендації військовослужбовцям щодо принципів міжнародного гуманітарного права, а також щодо захисту цивільного населення. Впевнений, що у цьому приміщенні буде виховуватися та зростати нове покоління військових юристів, які будуть доволі поглиблено вивчати принципи міжнародного гуманітарного права, — наголосив пан Алан Ешліманн.

За його словами, надання матеріалів, настанов і консультацій є важливими елементами співпраці делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста зі Збройними Силами України. Делегати МКЧХ щоденно зустрічаються з військовослужбовцями безпосередньо в районі бойових дій на сході України, надають юридичні поради та настанови командирам, а також розробляють відеоматеріали, щоб підтвердити діяльність української армії згідно з нормами міжнародного гуманітарного права.

— В Міністерстві оборони України, Генеральному штабі ЗС України постійно проводяться заходи щодо інтеграції цих норм у національне законодавство, здійснюється контроль щодо їх дотримання, вживаються заходи щодо поширення знань про міжнародне гуманітарне право. Відкриття класу є свідченням того, що Україна в час, коли Російська Федерація чинить злочин агресії проти нашої держави, робить впевнені кроки щодо виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань, — наголосив полковник Валерій Коваль.

Він також додав, що Україна ратифікувала всі Женевські конвенції включаючи Додаткові протоколи до них, які відповідно до статті 9 Конституції України стали частиною нашого національного законодавства.

— Від імені Міністерства оборони України та від себе особисто, висловлюю вдячність нашим партнерам і друзям з Міжнародного Комітету Червоного Хреста за підтримку та внесок у розповсюдження знань про Міжнародне гуманітарне право, — сказав полковник Валерій Коваль.