Курсанти ВІКНУ вшанували подвиг Богданівського полку

26 липня курсанти Військового інституту Київського національного університету вшанували пам’ять полеглих 100 років тому вояків 1-го українського полку імені Богдана Хмельницького.

Воїни  першого полку відродженої української армії боролися за незалежність Української держави. Тому, сформовані на добровільних засадах, брали участь у збройному опорі Української Народної Республіки російській агресії.

Після невдалої спроби проголосити Незалежну Українську державу, Центральна Рада почала з підозрою ставитись до будь-яких військових патріотично налаштованих частин.

«26 липня 1917 р., рівно сто років тому, на залізничній станції Пост-Волинський м. Києва кірасири білогвардійці з кулеметів розстріляли вояків 1-го Українського полку ім. Богдана Хмельницького, які їхали на фронт,» - зазначив у своєму виступі курсант 3-го курсу молодший сержант Юрій Федоренко.

За інформацією історика Дмитра Дорошенка тоді було вбито 16 богданівців і 30 поранено. А сотник 7-ї сотні 2-го куреня Богданівського полку Іван Островершенко стверджував, що під час обстрілу загинуло понад 100 богданівців. Ще близько 50 осіб розстріляли на станції вночі.

Пам’ятаючи ті події, 22 липня 2015 року на цьому місці відкрили меморіальну дошку, де щороку вшановують тих, хто віддав життя за нашу незалежність.