РОЗПОЧАЛАСЬ ПЕРВИННА ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА КУРСАНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ

Сьогодні, у Військовому інституті стартувала первинна військово-професійна підготовка курсантів-першокурсників. Вони здобуватимуть необхідні первинні знання та навички, оволодіватимуть основами стройового вишколу, вивчатимуть бойову техніку та озброєння за фахом на базі 169 навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України, що на Чернігівщині.

Напередодні, начальник Військового інституту генерал-майор Віктор Балабін провів зустріч із керівництвом зборів під час якого зробив акценти на нових професійних стандартах, які визначають підготовку професіонала по всім спеціальностям, активному навчальному процесі, і, особливо на збереженні життя та здоров’я кожного військовослужбовця.

Заступник начальника Військового інституту полковник Олександр Приліпко оцінив стан навчально-матеріальної і методичної бази. Особливу увагу він звернув на ретельний інструктаж із заходів безпеки юних курсантів і практичну демонстрацію тих чи інших приладь і потужностей, що використовуються у Збройних Силах України.

— Першокурсники вже зробили свій свідомий вибір стати майбутніми офіцерами. Тепер основним завданням є показати курсантам за допомогою первинної військово-професійної підготовки те, чим займаються Збройні Сили, аби їх особисті уявлення про армію перейшли в практичну площину. Відтак, важливо забезпечити належний і актуальний стан усіх елементів: від звичайних навчальних посібників до місць проведення занять, — зауважив полковник Олександр Приліпко.

Первинна військово-професійна підготовка покликана підготувати бійця до виконання бойових завдань. Вона вчить тому, що повинен вміти кожен солдат – основам поводження зі зброєю, статутній поведінці, діям в тих чи інших ситуаціях. Цьогоріч майже 200 першокурсників пройдуть цей важливий етап становлення особистості військовослужбовця.

Після завершення первинної військово-професійної підготовки, курсанти-першокурсники складуть Військову присягу на вірність Українському народові, яка цьогоріч відбудеться 3 вересня.